Dołącz do naszej fotoekspedycji do Indii i Nepalu z Pawłem Łącznym i Fujifilm
FOTOEKSPEDYCJA FOTOBLOGII • dawno temu • 5 komentarzyTen artykuł ma 4 strony:
Opis fotoekspedycji
Fotoblogia.pl wraz partnerami Fujifilm i Dzika Baba — Biuro Podróży Alternatywnych zaprasza na wyjątkową fotoekspedycję do Indii i Nepalu, którą poprowadzi fotograf Paweł Łączny. Ruszamy już 10 kwietnia 2016 r. więc aby zdążyć z formalnościami należy się zgłosić do połowy marca 2016 r. Wszelkie pytania prosimy zgłaszać mailowo na adres: fotoekspedycje@fotoblogia.pl. Odpowiemy na każde z nich.
Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, a Indie i Nepal od zawsze Cię pociągały, to fotoekspedycja jest właśnie dla Ciebie. Jeśli chcesz nauczyć się odkrywać świat za pomocą aparatu, te warsztaty są dla Ciebie. Będziemy pracować w małych grupach 2–3 osobowych, pod czujnym okiem Pawła. Każdy otrzyma odpowiedzi na nurtujące go pytania, bez względu na stopień zaawansowania i doświadczenia. Każdy otrzyma porcję wiedzy fotograficznej, dostosowaną do jego poziomu. Nie musisz nawet posiadać aparatu, my Ci go zapewnimy.
Liczba uczestników: |
8–10 uczestników |
Termin: | 10–24 kwietnia 2016 |
Cena: | 5630 zł + 395 USD + bilet lotniczy (ok. 2500 zł) |
Czas trwania: | 15 dni |
Koniec przyjmowania zgłoszeń: | 10 marca 2016 r. |
Kontakt: |
Dlaczego z nami? Jako jedyni na rynku oferujemy:
- Warsztat o charakterze reportażu a nie „objazdówki” - będziemy zgłębiać podjęte tematy przez 2–3 dni, a następnie przenosić się w kolejne ciekawe miejsce. Dzięki temu będziesz miał czas, aby zbliżyć się do mieszkańców, poznać ich tradycje i życie codzienne;
- Indywidualne konsultacje z prowadzącym - każdego dnia w czasie fotografowania, prowadzący spędzi "sam na sam" około 30–45 minut z każdym uczestnikiem ;
- Pracę w małych grupach - dwu i trzyosobowych, ciekawe tematy do poznawania tajników fotoreportażu, maksimum wiedzy dla osób o każdym stopniu zawansowania.
- Indywidualny fotoreportaż o Tobie - w trakcie wyjazdu prowadzący będzie dokumentował poczynania uczestników, aby finalnie każdy nich otrzymał fotoreportaż o sobie;
- Możliwość pracy na świetnym sprzęcie naszego partnera, firmy Fujifilm - w trakcie wyjazdu do dyspozycji będziesz miał nowoczesne aparaty bezlusterkowe serii Fujifilm X, a także szeroką gamę obiektywów;
- Konkurs fotograficzny - ostatniego dnia, po uroczystej kolacji, drogą głosowania wyłonimy najlepszy materiał z wyjazdu. Wyróżnionego autora nagrodzimy voucherami zniżkowymi na sprzęt marki Fujifilm oraz na kolejne fotoekspedycje organizowane przez Fotoblogia.pl. Najlepszy materiał zdjęciowy oraz wywiad ze zwycięzcą zostanie również opublikowany na łamach Fotoblogia.pl.
Dlaczego wybraliśmy Indie i Nepal?
- To idealne kraje, aby przeżyć wielką przygodę z fotografią. Pełne kolorów, zapachów i ludzi.
- Nasza trasa w Indiach wiedzie przez miejsca wyjątkowe. Delhi — żywiołowe i szalone, Varanasi — miasto magiczne i święte, Gwalior — mało znany i rzadko odwiedzany przez turystów. Zachwycający wyniosłym fortem na wzgórzu, miodowo-błękitnym pałacem Mana Singa, wąwozem z dżinijskimi rzeźbami.
- Nepal jest jak zielony oddech po barwnych, zatłoczonych Indiach. Tu posłuchasz ciszy sunąc czółnem po rzece o wschodzie słońca, podpatrując figlujące małpy i turkusowe zimorodki. Tu wykąpiesz się ze słoniem i zanurzysz w rytm życia słoniowej wioski. Uwiecznisz słoniowy dzień cały, od pracowitego poranka do dającego wytchnienie wieczora. Wyruszysz na spotkanie z tygrysem w dżungli Chitwanu.
- Poznasz społeczność Sikhów, ich zwyczaje i religię. Dowiesz się, co kryje się pod pojęciem pięciu K, które każdy Sikh musi mieć przy sobie. I dlaczego noszą kolorowe turbany. I jak to zrobili, że gdy na europejskich i amerykańskich ulicach protestowały pierwsze sufrażystki, sikhijskie kobiety już od 400 lat cieszyły się równouprawnieniem. Szokujące? Ale prawdziwe.
- Odwiedzisz miejsca niecodzienne. Spędzisz czas z mnichami w buddyjskim klasztorze, podglądając życie od wschodu słońca do jego zachodu. Posłuchasz porannej modlitwy, zajrzysz do kuchni i do gompy. Zagrasz w piłkę z dzieciakami w pomarańczowych szatach i siądziesz na schodach świątyni.
- Zanurzysz się z aparatem w uliczki starego jak świat Varanasi. Cofniesz zegar świata o tysiąc lat i uwiecznisz go na swoich zdjęciach. Zamieszkasz nad brzegiem świętego Gangesu, pobłądzisz wśród joginów, praczy, golibrodów i spotkasz świętych mężów.
- Wmieszasz się w tłum wieczornej pudży pełnej indyjskiej muzyki. Dowiesz się, jak zdobyć zdjęcie z pięknością w sari. Odkryjesz, czym jest prawdziwy tłum, z setkami ludzi, rikszami, skuterami i świętymi krowami.
- Dotkniesz magii miejsc, które sprawią, że zapomnisz o istnieniu nudnie uporządkowanej Europy. Dasz się zauroczyć i pochłonąć.
Prowadzący fotoekspedycję

Mieszkający we Wrocławiu fotograf, który zajmuje się głównie fotoreportażem oraz bloger Fotoblogia.pl. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy. W 2008 roku zdobył 1. nagrodę w konkursie Grand Press Photo w kategorii wydarzenia za zdjęcie zamieszek w trakcie szczytu G8. Jest też wielokrotnym laureatem Wielkiego Konkursu National Geographic, konkursów „Newsreportaż” czy BZWBK Press Photo. Finalista konkursu Sony Photography Awards. Współpracuje z magazynem National Geographic Traveler oraz polskimi i zagranicznymi agencjami. Paweł Łączny jest też autorem wielu tekstów poradnikowych oraz wywiadów na Fotoblogia.pl.

Przegląd najlepszych fotografii Pawła Łącznego. Na tej fotografii: masowy grób na przedmieściach Port-au-Prince.
(© Paweł Łączny / www.pawellaczny.com)
Zobacz 22 zdjęciaTermin, warunki, sprzęt
Kwietniowy termin nie jest przypadkowy. W rejonie Indii, który odwiedzimy temperatury oscylują w przedziale 24–34 stopnie. Opady są niewielkie. W ciągu dnia jest 10 godzin słonecznych. W Nepalu też jest dobrze, nieco chłodniej w Kathmandu, temperatury do 25 stopni. Średnio statystyki pokazują zaledwie 4 dni z opadami w ciągu miesiąca. Mamy zatem ogromną szansę na świetne warunki do podróżowania i fotografowania. Oprócz tego 10–24 kwietnia rozpoczyna się i kończy w weekend, co ułatwi wzięcie udziału osobom, które mają wyliczone dni urlopu.
Nasz partner Fujifilm zapewni wszystkim uczestnikom możliwość wypożyczenia nowoczesnych aparatów z serii Fujifilm X, takich jak Fujifilm X-T10, X-T1, X-Pro1 czy X100T oraz wybranych obiektywów. To sprzęt w sam raz na fotograficzne podróże: aparaty są małe, lekkie, szybkie i wytrzymałe. Nie rzucają się w oczy, ale mają dobrą ergonomię i wysoką wydajność.
Za przygotowanie programu fotoekspedycji, kwestie organizacyjne oraz opiekę na miejscu odpowiada Anna Struzik, doświadczona pilotka-przewodniczka oraz właścicielka Biura Podróży Alternatywnych DZIKA BABA. Anka ma na koncie ponad 40 zrealizowanych wypraw, a podróże to jej sposób na życie. Jej hasło przewodnie to poznawanie krajów przez poznawanie ludzi i ich różnych sposobów na życie.
Ten artykuł ma 5 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze