Dołącz do naszej fotoekspedycji do Indii i Nepalu z Pawłem Łącznym i Fujifilm

© Paweł Łączny / www.pawellaczny.com

Ten artykuł ma 4 strony:

Opis fotoekspedycji

Fotoblogia.pl wraz partnerami Fujifilm i Dzika Baba — Biuro Podróży Alternatywnych zaprasza na wyjątkową fotoekspedycję do Indii i Nepalu, którą poprowadzi fotograf Paweł Łączny. Ruszamy już 10 kwietnia 2016 r. więc aby zdążyć z formalnościami należy się zgłosić do połowy marca 2016 r. Wszelkie pytania prosimy zgłaszać mailowo na adres: fotoekspedycje@fotoblogia.pl. Odpowiemy na każde z nich.

Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, a Indie i Nepal od zawsze Cię pociągały, to fotoekspedycja jest właśnie dla Ciebie. Jeśli chcesz nauczyć się odkrywać świat za pomocą aparatu, te warsztaty są dla Ciebie. Będziemy pracować w małych grupach 2–3 osobowych, pod czujnym okiem Pawła. Każdy otrzyma odpowiedzi na nurtujące go pytania, bez względu na stopień zaawansowania i doświadczenia. Każdy otrzyma porcję wiedzy fotograficznej, dostosowaną do jego poziomu. Nie musisz nawet posiadać aparatu, my Ci go zapewnimy.

Liczba uczestników:

8–10 uczestników

Termin: 10–24 kwietnia 2016
Cena: 5630 zł + 395 USD + bilet lotniczy (ok. 2500 zł)
Czas trwania: 15 dni
Koniec przyjmowania zgłoszeń: 10 marca 2016 r.
Kontakt:

fotoekspedycje@fotoblogia.pl

Zapisz się na Fotoekspedycję

Dlaczego z nami? Jako jedyni na rynku oferujemy:

 • Warsztat o charakterze reportażu a nie „objazdówki” - będziemy zgłębiać podjęte tematy przez 2–3 dni, a następnie przenosić się w kolejne ciekawe miejsce. Dzięki temu będziesz miał czas, aby zbliżyć się do mieszkańców, poznać ich tradycje i życie codzienne;
 • Indywidualne konsultacje z prowadzącym - każdego dnia w czasie fotografowania, prowadzący spędzi "sam na sam" około 30–45 minut z każdym uczestnikiem ;
 • Pracę w małych grupach - dwu i trzyosobowych, ciekawe tematy do poznawania tajników fotoreportażu, maksimum wiedzy dla osób o każdym stopniu zawansowania.
 • Indywidualny fotoreportaż o Tobie - w trakcie wyjazdu prowadzący będzie dokumentował poczynania uczestników, aby finalnie każdy nich otrzymał fotoreportaż o sobie;
 • Możliwość pracy na świetnym sprzęcie naszego partnera, firmy Fujifilm - w trakcie wyjazdu do dyspozycji będziesz miał nowoczesne aparaty bezlusterkowe serii Fujifilm X, a także szeroką gamę obiektywów;
 • Konkurs fotograficzny - ostatniego dnia, po uroczystej kolacji, drogą głosowania wyłonimy najlepszy materiał z wyjazdu. Wyróżnionego autora nagrodzimy voucherami zniżkowymi na sprzęt marki Fujifilm oraz na kolejne fotoekspedycje organizowane przez Fotoblogia.pl. Najlepszy materiał zdjęciowy oraz wywiad ze zwycięzcą zostanie również opublikowany na łamach Fotoblogia.pl.

Dlaczego wybraliśmy Indie i Nepal?

 • To idealne kraje, aby przeżyć wielką przygodę z fotografią. Pełne kolorów, zapachów i ludzi.
 • Nasza trasa w Indiach wiedzie przez miejsca wyjątkowe. Delhi — żywiołowe i szalone, Varanasi — miasto magiczne i święte, Gwalior — mało znany i rzadko odwiedzany przez turystów. Zachwycający wyniosłym fortem na wzgórzu, miodowo-błękitnym pałacem Mana Singa, wąwozem z dżinijskimi rzeźbami.
 • Nepal jest jak zielony oddech po barwnych, zatłoczonych Indiach. Tu posłuchasz ciszy sunąc czółnem po rzece o wschodzie słońca, podpatrując figlujące małpy i turkusowe zimorodki. Tu wykąpiesz się ze słoniem i zanurzysz w rytm życia słoniowej wioski. Uwiecznisz słoniowy dzień cały, od pracowitego poranka do dającego wytchnienie wieczora. Wyruszysz na spotkanie z tygrysem w dżungli Chitwanu.
 • Poznasz społeczność Sikhów, ich zwyczaje i religię. Dowiesz się, co kryje się pod pojęciem pięciu K, które każdy Sikh musi mieć przy sobie. I dlaczego noszą kolorowe turbany. I jak to zrobili, że gdy na europejskich i amerykańskich ulicach protestowały pierwsze sufrażystki, sikhijskie kobiety już od 400 lat cieszyły się równouprawnieniem. Szokujące? Ale prawdziwe.
 • Odwiedzisz miejsca niecodzienne. Spędzisz czas z mnichami w buddyjskim klasztorze, podglądając życie od wschodu słońca do jego zachodu. Posłuchasz porannej modlitwy, zajrzysz do kuchni i do gompy. Zagrasz w piłkę z dzieciakami w pomarańczowych szatach i siądziesz na schodach świątyni.
 • Zanurzysz się z aparatem w uliczki starego jak świat Varanasi. Cofniesz zegar świata o tysiąc lat i uwiecznisz go na swoich zdjęciach. Zamieszkasz nad brzegiem świętego Gangesu, pobłądzisz wśród joginów, praczy, golibrodów i spotkasz świętych mężów.
 • Wmieszasz się w tłum wieczornej pudży pełnej indyjskiej muzyki. Dowiesz się, jak zdobyć zdjęcie z pięknością w sari. Odkryjesz, czym jest prawdziwy tłum, z setkami ludzi, rikszami, skuterami i świętymi krowami.
 • Dotkniesz magii miejsc, które sprawią, że zapomnisz o istnieniu nudnie uporządkowanej Europy. Dasz się zauroczyć i pochłonąć.

Prowadzący fotoekspedycję

Paweł Łączny

Mieszkający we Wrocławiu fotograf, który zajmuje się głównie fotoreportażem oraz bloger Fotoblogia.pl. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy. W 2008 roku zdobył 1. nagrodę w konkursie Grand Press Photo w kategorii wydarzenia za zdjęcie zamieszek w trakcie szczytu G8. Jest też wielokrotnym laureatem Wielkiego Konkursu National Geographic, konkursów „Newsreportaż” czy BZWBK Press Photo. Finalista konkursu Sony Photography Awards. Współpracuje z magazynem National Geographic Traveler oraz polskimi i zagranicznymi agencjami. Paweł Łączny jest też autorem wielu tekstów poradnikowych oraz wywiadów na Fotoblogia.pl.


Termin, warunki, sprzęt

Kwietniowy termin nie jest przypadkowy. W rejonie Indii, który odwiedzimy temperatury oscylują w przedziale 24–34 stopnie. Opady są niewielkie. W ciągu dnia jest 10 godzin słonecznych. W Nepalu też jest dobrze, nieco chłodniej w Kathmandu, temperatury do 25 stopni. Średnio statystyki pokazują zaledwie 4 dni z opadami w ciągu miesiąca. Mamy zatem ogromną szansę na świetne warunki do podróżowania i fotografowania. Oprócz tego 10–24 kwietnia rozpoczyna się i kończy w weekend, co ułatwi wzięcie udziału osobom, które mają wyliczone dni urlopu.

Fujifilm X-T1

Nasz partner Fujifilm zapewni wszystkim uczestnikom możliwość wypożyczenia nowoczesnych aparatów z serii Fujifilm X, takich jak Fujifilm X-T10, X-T1, X-Pro1 czy X100T oraz wybranych obiektywów. To sprzęt w sam raz na fotograficzne podróże: aparaty są małe, lekkie, szybkie i wytrzymałe. Nie rzucają się w oczy, ale mają dobrą ergonomię i wysoką wydajność.

Za przygotowanie programu fotoekspedycji, kwestie organizacyjne oraz opiekę na miejscu odpowiada Anna Struzik, doświadczona pilotka-przewodniczka oraz właścicielka Biura Podróży Alternatywnych DZIKA BABA. Anka ma na koncie ponad 40 zrealizowanych wypraw, a podróże to jej sposób na życie. Jej hasło przewodnie to poznawanie krajów przez poznawanie ludzi i ich różnych sposobów na życie.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji iOS 9.2 pozwala na łatwiejszy import zdjęć z aparatu i karty SD do iPhone'a Błędy w nowej wersji Photoshopa CC Młodzi artyści zaprezentują się na Festiwalu Sztuki im. Wojciecha Zamecznika - FORMA Obrazy 8K w aparatach Panasonic. Czy to ma sens? Nowa seria stylowych toreb Camrock City Grey Kulisy powstawania sesji zdjęciowej do filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" Potrzebujecie przenośnej mgły na zdjęciach? Teraz to możliwe Niecodzienna odsłona Pałacu Kultury i Nauki w albumie Jacka Foty - spotkanie autorskie Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.12.2015 - 15.01.2016 Oto najlepszy jesienny portret, który nagrodziliśmy obiektywem Tamron Prezentacja książki Marcina Dobasa i mikołajkowe spotkania z marką Olympus Pełnoklatkowy bezulsterkowec Nikona, Samsunga i bliższa współpraca między koncernami? Nowości Fomei: wyzwalacze radiowe oraz wytrzymałe kufry dla wymagających Poznaj sekrety fotografów ślubnych na zimowym kursie w Mikołajkach Legendarny producent aparatów Mamiya wykupiony przez Phase One Nikon przejmuje dział foto Samsunga i zamierza ostro konkurować z Sony? GIMP w wersji 2.9.2 - co nowego w darmowym edytorze zdjęć? Nowości w Adobe Photoshop CC: duże zmiany w interfejsie, przystosowanie do funkcji dotyku Capture One 9 - co zmieniło się w najnowszej wersja konkurenta Adobe? Pracownica agencji reklamowej usłyszała zarzut za wykorzystanie zdjęcia ofiary ZOMO Legendarna Holga zamyka fabrykę. Czy to koniec ery lomografii? Przedświąteczny prezent w Biedronce - One by Wacom M wraca do sprzedaży Black Friday i Fujifilm - podwójny cashback do końca miesiąca

Popularne w tym tygodniu:

Grożono mu śmiercią, bo wziął do sesji żywe zwierzęta Dron wzleciał na wysokość 10 000 metrów. Zobacz piękne zdjęcia Nie żyje dr hab. Marian Schmidt - założyciel i dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej trwa. Macie czas do końca marca Czy Samsung wygryzie Sony z rynku produkcji matryc? Tam Gdzie Stało LOMO: Sony A7 III i "Echo" - książka fotograficzna o Wołyniu Tokina obniża ceny na wiosnę. Nie przegap okazji! 10-lecie marki Quadralite - zobacz konkursy, warsztaty oraz promocje "Zdjęcia dokumentalne" tego fotografa to w rzeczywistości powielone kadry z filmów